Російська торгова мережа “Вкусвилл” вибачилася за рекламу з ЛГБТ-парою

0 156

Причини скандалу

“Вкусвилл” – це російська роздрібна мережа супермаркетів і власна торгова марка продуктів, які позиціонують як продукти для здорового харчування.

Скандал розгорівся 30 червня, коли на сайті торгової мережі опублікували статтю з назвою “Рецепти сімейного щастя” з фото сімейної пари лесбійок. Зображення жінок і членів їхньої сім’ї викликала шквал обурення та гомофобних коментарів, а самі жінки почали отримувати персональні погрози.

Після цього інциденту публікацію було видалена та замінено на іншу з гетеросексуальною парою. Тепер за посиланням, де був матеріал, можна прочитати вибачення бренда під новим фото. 

У тексті зазначено:  “На цьому місці була стаття, яка боляче зачепила почуття великої кількості наших покупців, співробітників і постачальників”. Коментар підписаний засновником мережі Андрієм Кривенко та топ-менеджерами компанії. Публікацію також назвали “помилкою, що стала проявом непрофесіоналізму окремих співробітників”.

Окрім того, було заявлено в тексті, що вони “ні в якому разі не хотіли стати джерелом розбрату та ненависті”.

У кінці реліза було опубліковано список усіх працівників, які приносять свої вибачення за цей матеріал.

Погрози ЛГБТ-сім’ї

На скандальному фото була зображена сім’я, що складається із матері, двох сестер та нареченої однієї із них, які нещодавно заручилися. Усі жінки веганки та займаються сортуванням сміття.

Над публікацією було розміщене попередження, що стаття призначена для аудиторії старше 18 років і текст від торгової мережі:

“Ми вважаємо, що не розповісти про реальні сім’ї наших покупців буде лицемірством. Радимо добре все зважити перед тим, як читати цей репортаж”.

Після публікації герої та сама мережа “Вкусвилл” почали масово отримувати негативні коментарі та навіть погрози. 

Одна із жінок на фото, яка, власне, розповіла медіа про цю сім’ю, показала скріншоти із реальними погрозами в їхню сторону. Таких коментарів було значно більше, ніж позитивних з підтримкою.

Різко негативне ставлення щодо самої торгової мережі висловили не лише покупці, але й деякі представники російських медіа.

Ще до того, як публікацію було видалено, хештег “Вкусвилл” вийшов в лідери російського сегменту Twitter. Користувачі розділилися на 2 табори, зокрема ті, які підтримали мережу та заявили, що будуть активніше користуватися продукцією, та ті, які написали, що будуть бойкотувати бренд.

Дискусія з цього приводу під новим фото та вибаченням мережі продовжується досі. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.