Світові бренди Amazon і Walmart звинувачують в лицемірності щодо підтримки ЛГБТ

0 217

Американські ЛГБТ-активісти назвали ряд корпорацій, які одночасно підтримують прайд місяць і фінансують політиків з гомофобними поглядами.

Серед таких корпорацій заявлені IT-гігант Amazon, найбільша рітейл-мережа Walmart, телекомунікаційний конгломерат AT&T, мережа будівельних універмагів Home Depot.

Ці корпорації вклали чималі кошти як у підтримку цьогорічного місяця гордості, так і у підтримку республіканських конгресменів і сенатів, які проголосували проти закону щодо захисту ЛГБТ+ від дискримінації.

Amazon

Більше 450 000 доларів бренд пожертвував на виборчу кампанію політикам, які голосували проти цього закона. У той же час бренд відкрив Прайд-магазин, в якому купують плавки для басейну з єдинорогами та кросівки з веселковими полосками.

Письменник і гей-активіст Френ Тірадо про двозначну сумнівну політику компанії говорить так:

«В ідеальному світі не було б прайд-кампаній. Бренди та корпорації, які отримують вигоду з маргінальних ідентичностей за допомогою поганих, пінкуошінгових рекламних зачіпок, є огидною традицією цієї країни».

Walmart

Понад 400 000 доларів “задонатила” корпорація політикам, які намагалися заблокувати Акт про рівність. Натомість в червні бренд змінив свій аватар в Twitter на лого в кольорах веселки.

Home Depot 

Співзасновник компанії Кен Лангон уже давно фінансово підтримує політиків Респубілканської партії, які не підтримали Закон про рівність. Але паралельно робив пожертви кандидатам від Демократичної партії, куди входить нинішній президент США Джо Байден. 

AT&T

Компанія пожертвувала більше 1 000 000 доларів республіканцям напередодні виборів. Але разом з тим під час прайд-місяця фарбує лого кольори веселки та організовує різні заходи на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Останні роки ЛГБТК-спільнота виражає свою невдоволеність з приводу комерціалізації та корпоративного присвоєння прайд-маршів. 

Коаліція Reclaim Pride у 2019 році в Нью-Йорку запустила Queer Liberation March як «протиотруту від захопленими корпораціями, що охороняються поліцією і збочених політиками прайдів, які зараз домінують, гротескно спотворюючи соціальні форми маргіналізації і пригнічення квір-і трансгендерних людей».

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації – в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.