У Чечні затримали родичів викрадених геїв: що зараз відомо?

0 289

В Чечні поліція впродовж декількох годин утримувала двадцятьох родичів двох братів-геїв, яких раніше примусово повернули з Нижнього Новгорода на батьківщину і змусили зізнатися у злочинах, за які їм загрожує до 15 років позбавлення волі. Що зараз відомо – читайте у матеріалі.

У селі Комсомольське Урус-Мартанівського району Чечні співробітники поліції 23 березня впродовж двох годин утримували два десятки родичів гомосексуальних братів, 20-річного Салеха Магамадова та 18-річного Ісмаїла Ісаєва, яких впродовж місяця було ув’язнено в Чечні в очікуванні судового розгляду за звинуваченнями у тероризмі. Про це повідомляє Российская ЛГБТ-сеть. Родичів, які вважають звинувачення необґрунтованими, допитували про  місцеперебування батьків хлопців та вимагали привезти їх до Чечні. Российская ЛГБТ-сеть звернеться до Слідчого комітету в зв’язку з погрозами родичам хлопців.

Минулого тижня мати братів Зара Магамадова звернулася до російського уповноваженого з прав людини з проханням звільнити її синів, через що федеральний омбудсмен надіслав запит до Генеральної прокуратури з проханням провести перевірку обставин затримання. 

Як раніше повідомляли в ЗМІ, хлопців затримали за модерування опозиційного Telegram-каналу «Osal Nakh 95». За наявною інформацією, підлітків катували та принижували, а пізніше змусили записати у соціальних мережах відео з вибаченнями. 4 лютого правозахисна організація повідомила про затримання робітниками поліції двох хлопців, Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва. 24 лютого стало відомо, що Верховний суд Чечні визнав законним арешт на два місяці Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва, а також інформацію про те, що юнаків звинувачують в постачанні продуктів незаконному збройному формуванню. Хлопцям загрожує до 15 років ув’язнення. Історію питання читайте в матеріалі “У Росії двом викраденим геям загрожує до 15 років позбавлення волі: огляд ситуації”

22 березня Європейський Союз піддав санкціям двох чеченських чиновників за їхні дії в рамках загальних репресій проти ЛГБТК+ в регіоні, повідомляє Washington Blade.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.