У Києві із сутичками відбувся “Рейвах Прайд”

0 519

У Києві 30 липня, в п’ятницю, відбувся музичний рейв “Рейвах Прайд” під Офісом Президента. Організатором заходу стали UKRAINEPRIDE спільно із ГО “ІНСАЙТ”.

Учасники музичного протесту виступили на захист представників ЛГБТ-спільнот, закликали владу розслідувати напади на представників ком’юніті та неправомірні рейди на заклади електронної музики в Києві. Йдеться про рейди на нічні клуби Closer, Otel”, Keller Bar і побиття поліцією художника Миті Бугайчука. У переліку вимог учасників рейву були також: 

  • прийняття законопроекту № 5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації»;
  • реформи поліції, прокуратури та судової системи;
  • розслідування жорстоких неправомірних затримань культурних діячів;
  • створення безпечних і сприятливих умов для розвитку електронної сцени в Україні.

Захід був запланований на 16.00. Але за 2 години до того, з 14.00 представники  консервативних радикальних організацій, зокрема “Традиції порядку”, “Невідомого патріоту” та “Суспільства майбутнього” (у минулому – С14) зайняли  площу біля Офісу Президента, повідомивши про замінування будівлі. Організатори “Рейвах Прайд” змушені були перенести протест, вказавши новий час – 17.30. Значну кількість агресивно налаштованих осіб із числа опонентів можна було помітити по всьому центру Києва. У соціальних мережах з’явилася інформація про конфлікти та напади на молодь в центрі міста та біля станцій метро за принципом асоціації з ЛГБТ.

З 14.30 поліція розпочала “зачистку” площі навпроти місця проведення музичного рейву. Опоненти відмовилися змінити локацію, то ж правоохоронці, щоб завадити спробі зриву акції, почали відтісняти учасників контрмітинга. Реакцією на ці дії з боку присутніх стало жбурляння пляшок та каміння у поліцію із вигуками “Ганьба”!.

За інформацією з джерел ГАУ, опонентів на вул. Банковій було близько ста людей. 

Фото — Роман Петушков, «Апостроф».

Дванадцятьох людей, які брали активну участь у протистоянні з правоохоронцями, затримали. Щодо чотирьох з них, за інформацією, поліція склала адміністративні протоколи за “дрібне хуліганство”, стосовно решти – за “злісну непокору вимогам поліцейського”.

Відомо, що у ході сутичок постраждав один поліціянт та підліток, який отримав легку травму у ході словесної перепалки з противником. 

Станом на 18:00 музичний рейв уже розпочався. Зібралося близько 200 людей. Учасники “Рейвах Прайду” встановили сцену, з якої ді-джеї грали електронну музику. В яскравих костюмах та з яскравим макіяжем люди танцювали в урядовому кварталі до настання ночі. Захід відвідала і відома українська виконавиця Аліна Паш. 

Учасники “Рейвах Прайду” також хотіли донести до суспільства, що усі люди мають право виражати себе через яскравий колір волосся, екстравагантний одяг, але в той же час повинні почувати себе в безпеці, не боячись нападів через свій зовнішній вигляд. 

Поліція знаходилась на локації та контролювала ситуацію до завершення заходу. 

Фото з ресурсу Zmina

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.