Всеукраїнська рада церков вимагає змінити закон «про протидію дискримінації»

0 362

Відповідне звернення 26 листопада 2019 року було спрямовано єпископом Римо-Католицької Церкви Віталієм Кривицьким президенту України Володимиру Зеленському.

Всеукраїнська рада церков заявила, що закон «обмежує конституційні права громадян на свободу совісті і свободу вираження поглядів». Рада запропонувала виключити з українського законодавства норми, що забороняють критикувати ЛГБТ за межами церкви.

 

 

«Пропонуємо виключити пункти законопроєкту, якими громадянам нашої країни забороняється поза межами церкви чи власного помешкання висловлювати критичні зауваження щодо агресивної пропаганди ЛГБТ, будь-яких збочень, а також виключити передбачене цим законопроєктом покарання (адміністративну та кримінальну відповідальність)». 

(с) Всеукраїнська рада церков

Також рада обурило те, що закон забороняє церкви відмовляти в працевлаштуванні представникам ЛГБТ або людям, чий спосіб життя суперечить загальним церковним канонам. Наразі подібна дискримінація може піддаватися адміністративному покаранню.

«Неправомочною є вимога позбавити релігійні організації права відмовляти у працевлаштуванні представникам ЛГБТ чи іншим людям, які ведуть спосіб життя, що протирічить загальним моральним та церковним канонам»

(с) Всеукраїнська рада церков

Даному зверненню передувала заява Олександр Турчинов. 18 листопада було опубліковано Заява Координатора Всеукраїнського Собору Олександра Турчинова щодо спроб законодавчого обмеження свободи слова і віросповідання. Колишній секретар Ради національної безпеки і оборони України переживає, що законопроект несе загрозу світогляду і віросповіданням християн в Україні, позбавляючи їх можливості негативно висловлюватися стосовно ЛГБТ-людей “за межами дому та церкви”.

Луцька міська рада виступила проти покарань за критику ЛГБТ

За повідомленням ВолиньPost, на підтримку заяв Всеукраїнської ради церков виступила Луцька міська рада. Вона звернулася до Президента України з вимогою не допустити «обмеження права громадян України на свободу вираження своїх поглядів ». Іншими словами, чиновників обурило, що закон заборонить відкрито критикувати ЛГБТ-спільнота, і це стане загрозою традиціям і нормам християнської сім’ї.

«Тепер ті, хто будуть виступати за традиційну християнську сім’ю, будуть поза законом. Пропагувати і насильно насаджувати це – занадто». 

(с) депутат Микола Федік

Чи дійсно традиції під загрозою?

Закон 0931 «Про протидію з дискримінації» був прийнятий в першому читанні 16 лютого 2016 року для усунення недоліків у законодавстві щодо боротьби з дискримінацією в Україні та приведення його до норм права Європейського Союзу. Закон розширює поняття «Дискримінація» («множинна дискримінація», «віктимізація», «дискримінація за асоціацією», «розумне пристосування» та «відмова у розумному пристосуванні»), встановлює відповідальність за дискримінацію в публічній, освітній та інших сферах.

Подібні заяви з боку релігійних організацій нерідко провокують суспільство проти ЛГБТ. За словами представників ВСРіРО, просування ідей рівності, толерантності і боротьби з дискримінацією є прямою загрозою християнських традиції та інституту шлюбу в нашій державі.

Декларація проти «пропаганди ЛГБТ»

Нагадаємо, що 15 травня 2007 року ВРЦіРО опублікував декларацію, яка засуджує «явище гомосексуалізму та спроб легалізації так званих «одностатевих шлюбів». Вона полягає у тому, що одностатева любовь є гріхом, помилковим вибором людини. Автори вимагають заборонити «пропаганду» гомосексуальних цінностей як норми життя в суспільстві і захистити інститут сім’ї від цього впливу. Нагадаємо, що схожі вимоги з боку церкви втілилися у Російській Федерації в законі про «Заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх», більш відомий в світі, як «Заборона пропаганди гомосексуалізму».

«Священні Писання наших релігій однозначно свідчать, що сексуальні відносини між представниками однієї статі протиприродні та є злом».

(с) Всеукраїнська рада церков

Після Революції гідності в Україні та підписання «норм інтеграції з Європейським Союзом» наша держава стала впроваджувати стандарти міжнародного, європейського права. Це дозволило відійти від авторитарної, дискримінаційної моделі колишнього СРСР, яка зараз функціонує в Російській Федерації та ставить під загрозу представників ЛГБТ і боротьбу з дискримінацією на державному рівні. Більшість країн Європейського Союзу на державному рівні за підтримки суспільства успішно розмежовує церква і питання толерантного ставлення.

Права людини, толерантність і боротьба з дискримінацією – основні завдання українського суспільства, яке зараз переживає стан кризи і війни. Взаємодія між народом України, державними органами і міжнародною спільнотою є пріоритетним завданням, яка дозволить поліпшити ситуацію з правами людини взагалі і захистом ЛГБТ від дискримінації.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.