Ситуація з ЛГБТ-рухом в Польщі (огляд ЗМІ 2019 року)

0 395

в  2015 році, після тривалого правління демократичної  «Громадянської платформи», до влади в Польщі прийшла консервативна партія Ярослава Качинського «Право і справедливість», яка і в

2019 році залишалася при владі. Голова партії Ярослав Качинський – відомий гомофоб, який неодноразово виступав проти лібералізації суспільства, просування ідей толерантності та боротьби з гомофобією.

«Йдеться не про толерантність, а про затвердження одностатевих стосунків, шлюбів цих пар і усиновлення ними дітей. Тримайтесь подалі від наших дітей!»

(с) Ярослав Качинський, голова партії «Право і Справедливість».

Така позиція  колишнього президента Польщі та голови найбільшої  партії мала вплив на інформаційну політику польського медіа-простору: гомофобні гасла, засудження Маршу рівності та мова ворожнечі на телебаченні стали буденністю. Політична криза минулих років загострила ставлення польського народу до європейської політики просування прав ЛГБТ-спільноти.

Влітку 2019-го Марш рівності в Білостоку завершився зіткненням з радикально налаштованими угрупуваннями: в бік учасників лунали образи, летіли пляшки та каміння. Поліція затримала близько двох десятків противників маршу.

Не виключено, що на ці події вплинула політика чинної влади, яка розпалює радикальні настрої в суспільстві.  Відверта пропаганда насильства проти людей, які, нібито,  «руйнують традиції польського народу» – відгомін авторитарного минулого польської історії, якого країна досі не позбулась.

 

В жовтні 2019 року суспільне телебачення Польщі ТVN1 опублікувало документ «ЛГБТ Вторгнення» (Inwazja).

У відеоролику засуджується ЛГБТ-рух, марші рівності, а ЛГБТ-активістів звинувачують у спробі легалізувати педофілію. В документі йдеться про те, що ЛГБТ-организації створюють «штучний натовп» на маршах, нападають на церкву та виводять людей на мітинги з метою провокацій.  Також було заявлено про спробу впровадити «ідеологію ЛГБТ» в школи.

Незабаром «Польська кампанія проти гомофобії» заявила, що матеріал був повен маніпуляцій задля формування негативного образу ЛГБТ-спільноти в Польщі.

 

 

 

 

TVN, за даними звіту Wirtualnemedia.pl за 2019 рік , є однією з популярних груп телеканалів в польських медіа. Просування нею гомофобних висловлювань, створення негативного образу ЛГБТ-руху і відкрита підтримка радикальної політики влади – велика загроза для збереження прав ЛГБТ. Незважаючи на членство в Європейському союзі, Польща залишається однією з найбільш гомофобних країн Європи. Загравання з радикалами і підтримка націоналізму чинить деструктивний вплив на ліберальні досягнення попередньої влади. А суспільний добробут є невід’ємним від ідей рівності й прав людини.

Перед кожними виборами політикам властиво проводити інформаційні кампанії, спрямовані на підтримку та захист інституту сім’ї та шлюбу, «духовних цінностей» і «традицій». Часто загрозою всьому цьому виставляють ЛГБТ-спільноту. Така риторика не є новою. Російська Федерація, наприклад, активно використовує «традиції» для прикриття відвертого порушення прав людини, переслідувань і насильства, обумовленого СОГІ. Після переслідувань і вбивств геїв в Чечні ситуація виглядає ще більш загрозливою. Завдяки роботі журналістів світові стали відомі історії безчинств місцевої влади проти ЛГБТ, які покривалися владою в Кремлі. При цьому не відомо, скільки ще людей утримують у в’язницях і підвалах через їхню сексуальну орієнтацію. Хотілося б, щоб польська влада не брала за приклад ситуацію в Росії.

За даними satkurier.pl в Польщі найближчим часом розпочне мовлення міжнародний ЛГБТ-канал «OUT TV»

«OUT TV» – це міжнародний телеканал для ЛГБТ-спільноти. Основний контент складається з документальних і розважальних фільмів, телесеріалів та інших програм, в яких говориться про ЛГБТ-спільноту.

 

 

«Мережа OUTtv розпочала роботу в квітні 2008 року, має штаб-квартиру в Нідерландах і працює також в Австрії, Бельгії, Іспанії, Люксембурзі, Німеччині, Швейцарії та Швеції».

(с) satkurier.pl

Телеканал планують запустити в Польщі найближчим часом. Уже зараз точаться суперечки щодо того, як відреагує суспільство і, в першу чергу, діюча влада. Але одне можна сказати точно: польський ЛГБТ-рух переживав і більш складні часи. Видимість ЛГБТ на маршах рівності, інформаційні кампанії проти дискримінації і на підтримку боротьби з гомофобією – характерні риси європейської ідентичності, що допомагають в боротьбі проти авторитарних ідей обмеження прав і свобод людини.

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.