Анти-ЛГБТ марафон міськрад 2019

0 597

 


 

 

Міські ради один за одним забороняють ЛГБТ заходи – що відбувається?

 


З 2018 року по міськрадам і облрадам рознеслася хвиля петицій «про заборону ЛГБТ-заходів» і «про захист інституції сім’ї в Україні», вимоги якої також зводилися до заборони акцій на підтримку ЛГБТ спільноти і заклик відмовитися від розробки антидискримінаційних законів. Розгляд цих петицій було ініційовано Громадським рухом «Все разом!», виділивши анти-ЛГБТ діяльність в спецпроект «Не вирізуйте сім’ю в Україні».

Отже, як це працює?

У 2019 ще кілька місцевих (міських і селищних) рад приєдналися до гомофобних спецпроекту. Так, 31 жовтня 2019 року депутати міської ради м.Чернівці підтримали Петицію про «заборону проведення заходів ЛГБТ-спільноти».
Автор петиції Микола Гунько, керівник громадського руху «Чернівці за здоровий спосіб життя», сподівався, що підтримки депутатів міськради буде досить для прийняття петиції. Але вже 7 листопада мер міста Олексій Каспрук наклав вето на рішення міськради.

24 листопада 2019 року в зверненні до президента України виступив проти покарань за критику ЛГБТ.

 

Як повідомляє «Суспільне», останньою передноворічним подією стало рішення Рівненської міської ради про заборону «Проведення маршів ЛГБТ-спільнот та інших заходів, що стосуються пропаганди одностатевих стосунків».

Провокаційне рішення ініціював депутат Олег Карпяк, представник партії «Свобода».

У проекті рішення повідомляється, що необхідно заборонити «пропаганду» різних видів «девіантної» статевої поведінки, фестивалі квір-культури, які відбуваються в місцях масового відпочинку сімей з дітьми. Також депутати запропонували виключити проведення публічних кампаній та заходів, що загрожують «інституту сім’ї» і національної безпеки України».

 Текст рішення Рівненської міської ради про заборону «Проведення маршів ЛГБТ-спільнот та інших заходів, що стосуються пропаганди одностатевих стосунків».

Чи є загрозою рішення міськрад?

Рішення щодо заборони проведення ЛГБТ-заходів все частіше приймаються місцевими депутатами різних регіональних суб’єктів влади. Подібні рішення є неправомірними і дискримінують ЛГБТ людей, але це не заважає їм створювати медійний шум і ілюзію суворого протистояння органів місцевого самоврядування «загрозам інституту сім’ї». Однак, як би не прагнули​ організації, що формують “анти-гей” рух, рішення міськрад проти ЛГБТ-заходів не мають законності​, так як не відповідають нормам міжнародного права, та є відверто дискримінаційними і гальмують демократичний розвиток України.​

 

16 січня​ Дмітро Дєркач, помічник депутата Верховної Ради, повідомив про подання позову проти Рівненської міської ради. Дмитро планує оскаржити в суді протиправне рішення міськради «щодо заборони проведення на території міста Рівне маршів представників ЛГБТ-спільнот»​.«В годовщину принятия законов 16 января, так и Верховная Рада, и президент, и городской совет, и каждый из нас должны одинаково соблюдать Конституцию и не посягать на права людей. Потому права ЛГБТ-сообщества выражать свою позицию и выходить на мирные собрания защищаются и гарантируются Конституцией. Потому ЛГБТ-сообщество должно защищаться всеми неравнодушными украинцами, не оставляя их один на один с дискриминацией, если мы все-таки хотим стать европейским правовым государством.

Dmytro Derkach помощник депутата Макарова О.А. Верховной Рады Украины 9-го созыва

 

З 2018 року​ Правозахисне бюро «Ми – є!» позивається до Чернівецької обладміністрацією про визнання протиправним рішення про звернення до ВРУ, Президента України та Кабміну про захист інституції сім’ї.​

На жаль, в сучасній Україні не всі усвідомлюють, що права людини, свобода мирних зібрань та інші конституційні норми повинні бути вищим пріоритетом чинної влади, а їх порушення мають припинятися​ законом​. 

Захист прав людини, проведення заходів та правозахисних вуличних акцій, спрямованих на боротьбу з дискримінацією ЛГБТ – необхідні кроки на шляху українців до вільного суспільства​.

Права людини – понад усе!​

 

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.