За 2020 рік зафіксовано численні порушення прав людини для ЛГБТІ спільнот – Омбудсмен України

0 173

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 6 квітня презентувала щорічну доповідь про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні, де зазначається, що пандемія COVID-19 і карантинні обмеження суттєво позначилися на питаннях рівності прав і свобод ЛГБТІ спільнот. Детальніше – в нашому матеріалі.

В щорічної доповіді Омбудсмена України зазначається, що, крім загального зростання кількості заяв щодо порушення прав і свобод в Україні, за минулий рік було зафіксовано суттєве порушення прав людини і для ЛГБТІ спільнот. 

Зокрема:

  • право на захист від дискримінаційних дій,
  • право на захист майнових та немайнових прав через неможливість укладення цивільного партнерства,
  • неналежне розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної та гендерної ідентичності.


У 2020 році до Уповноваженого надійшло 11 повідомлень щодо порушення рівності прав і свобод представників ЛГБТІ спільноти. У ході моніторингу законодавства було виявлено дискримінаційні положення щодо ЛГБТІ-осіб в медичній сфері, що полягають в обмеженні їхньої можливості стати донорами крові. 

Також до Верховної Ради України не було внесено законопроект  щодо змін до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» від 6 вересня 2012 року (№ 5207-VI) в частині доповнення визначення поняття «дискримінація» за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, визначення повного переліку категорій осіб, які вважаються такими, що зазнають дискримінації, визначення термінів щодо тематики ЛГБТІ, а також ознак, за якими та чи інша дія або бездіяльність може вважатись такою, що дискримінує представників ЛГБТІ-спільноти.

Водночас Уповноважений висловила занепокоєння через поширення мови ворожнечі по відношенню до ЛГБТІ-спільнот у ЗМІ, соціальних мережах, з боку посадових осіб, політиків, а також через порушення права на особисту недоторканість та повагу до людської гідності. Зменшенню кількості випадків мови ворожнечі та вчинення дій, спрямованих на дискримінацію представників ЛГБТІ-спільноти, сприятиме запровадження відповідальності за такі дії, зокрема у вигляді адміністративного покарання, – повідомляється в щорічному звіті щодо стану захисту прав і свобод людини в Україні.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ і нашої організації в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.