Міжнародний день толерантності

0 403

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили ще у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. І саме в цей же день було ухвалено Декларацію принципів толерантності. Ця Декларація містить інформацію про те, що всі люди рівні у своїх правах, незалежно від віросповідання, етносу, кольору шкіри тощо. Толерантність — це гармонія в різноманітті.

Оскільки ця дата прив’язана до прийняття Декларації принципів толерантності, то визначення толерантності варто шукати саме в ній. І ось що там прописано: толерантність —  це:

  1. повага, прийняття і правильне розуміння різноманіття в усіх його проявах;
  2. активне ставлення, що базується на основі визнання універсальних прав і основних свобод людини;
  3. відмова від догматизму, абсолютизації істини.

Якщо узагальнити, то толерантність — це визнавати одну просту річ: кожна людина вільна дотримуватися своїх переконань, а також визнає таке право за іншими. Люди різні, але мають право жити в мирі та злагоді, не підлаштовуючись при цьому під якісь норми та правила, в тому числі під погляди та переконання інших людей.

Привчати толерантності потрібно всіх, в тому числі й дітей. Саме тому ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у всіх школах та вищих навчальних закладах усіх країн-членів ООН.

Як громадська організація, що в своїй діяльності займається адвокацією прав ЛГБТ-людей, які є вразливою групою населення, ми наголошуємо: в нашій країні не має бути дискримінації через сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Толерантність — це не про терпимість і мовчазну згоду з існуванням чогось, що не є загальноприйнятою у суспільстві нормою. Толерантність — це про готовність прийняти інших такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на засадах згоди і порозуміння. Святкуймо різноманіття разом! З Міжнародним днем толерантності!

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.