Фільми, присвячені транс*тематиці

0 742

Триває Тиждень обізнаності про трансгендерних людей. В цьому пості ми зробили добірку стрічок, що так чи інакше розповідають про транс*спільноту або про трансгендерність як явище. Стрічки розташовані у довільному порядку. Якщо знаєте ще якісь кінофільми на цю тему, пишіть в коментарях.

“Все про мою матір” (1999 р)

Все про мою матір

Фільм розповідає історію Мануели, яка після смерті 17-річного сина вирушає з Мадрида до Барселони, аби зустрітися з батьком загиблого Естебана, трансгендерною жінкою, яка й не знає, що в неї є дитина.

“Далласький клуб покупців” (2013 р)

Далласький клуб покупців

1985 рік, Даллас. Рон Вудруф — електрик і в минулому ковбой на родео. Живе у своє задоволення: багато курить, п’є, вживає наркотики, проте у нього лікарі діагностували СНІД. Згідно з прогнозами у нього залишився 1 місяць, але Рон не збирається здаватись так легко, він починає лікуватись експериментальними ліками і створює систему їхнього постачання іншим хворим.

“Дівчина з Данії” (2015 р)

Дівчина з Данії

Все почалося з того, що дружина Ейнара Вегенера, Герда, попросила його позувати в жіночому одязі замість хворої моделі. Спочатку художник почав представлятися ім’ям Лілі Ельбе, а через кілька років зважився на хірургічне втручання. Розпочавшись невинною грою, подальша історія вразила світ: у 1931 році Ейнар став першим чоловіком, якому була зроблена така операція.

“Погане виховання” (2004 р)

Погане виховання

Енріке Серрано попадає незвичайний сценарій. Читаючи його, він розуміє: перед ним — неприкрашена історія його особистого життя, історія його взаємин зі своїм давнім другом і однокласником Ігнасіо, з яким він розстався двадцять років тому. Режисер береться зняти фільм за цим сценарієм. На головну роль у картині претендує людина, яка видає себе за того самого Ігнасіо…

“Шкіра, в якій я живу” (2011 р)

Шкіра, в якій я живу

Головний герой стрічки, пластичний хірург Роберт Ледгард, після того, як його дружина потрапила в автокатастрофу, та згодом від реакції на жахливі наслідки аварії закінчила життя самогубством, присвячує себе створенню штучної шкіри, яка б могла її врятувати. Через 12 років йому вдається створити таку шкіру. Тепер лікарю потрібно знайти піддослідного для тестування шкіри.

“Моє життя в рожевому кольорі” (1997 р)

Моє життя в рожевому кольорі

Семирічний Людовик мріє якомога скоріше вирости. Він певен, що коли стане дорослим, перетвориться на дівчину. Тоді він зможе одружитися з сусідським хлопчиком. Батьки, дізнавшись про фантазії сина, всіма силами намагаються його “вилікувати”. А Людовик ніяк не може зрозуміти, в чому він винен і чому йому не можна бути дівчиною…

“Мандарин” (2015 р)

Мандарин

В стрічці відводиться рівне місце як комедії, так і драмі. У фільмі розповідається історія секс-працівниці трансгендерної жінки Синді Ді Релла, яка виходить з в’язниці через 28 днів після ув’язнення. Вона дізнається від своєї трансгендерної подруги Александри, що її бойфренд зраджує їй. Дівчата вирішують помститися та пускаються у пригоди.

“Виховання Кої” (2016 р)

Виховання Кої

Джеремі та Кетрин — батьки п’ятьох дітей, в тому числі й 7-річної трансгендерної дівчинки Кої. Дитина зробила камінг-аут у дитячому садочку, і все пройшло добре. Але події почали розгортатися, коли Кої пішла у школу. У перший же день директор попередив батьків, що Кої має користуватися туалетом лише для хлопчиків…

“Безумство” (2004 р)

Безумство

Трансгендерна секс-працівниця Стефані живе в Парижі разом з проститутом магрибського походження Джамелем та росіянином Михайлом. Одного дня Стефані отримує звістку: її мати невиліковно хвора і хоче попрощатися. Дівчина негайно вирушає до рідного селі в північній Франції разом з Михайлом і Джамелем, звідки поїхала 15 років тому.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.