Британська актриса зробила камінаут: про кар’єру, життя та квір-кіно

0 292

Сезон камінаутів продовжується! На цей раз британська актриса Тільда Свінтон в інтерв’ю модному журналу Vogue розповіла, що ідентифікує себе як квір-персону.  Що відомо про кар’єрний шлях відомої актриси – читайте у нашому матеріалі. 

Дитинство

Тільда Свінтон народилася 5 листопада 1960 року у Лондоні, але її дитинство пройшло у різних країнах. Змалку Тільда відмінно навчалася, мала хист до театрального мистетства – брала участь в чисельних театральних виставах, співала в хорі, вищу освіту отримала у престижному навчальному закладі – коледжі Феттс у столиці Шотландії Единбурзі.  

Кар’єра 

У 1980 році Тільда Свінтон вступила у жіночий коледж при Кембриджському університеті, де почала грати у студентському театрі. Згодом приєдналася до трупи знаменитого Королівського Шекспірівського театру у Стратфорді, в 1985 році грала на сцені театру “Траверс”. Вже за рік актриса отримала перші ролі на британському телебаченні та в кіно. Сучасна кар’єра Тільди Свінтон налічує понад п’ятдесят фільмів та десятки театральних постанов. У інтерв’ю Vogue вона ділиться власними роздумами:

 “Це звучить божевільно, але це факт: якби ви спитали мене про це, коли мені було 10 або 20 років, я б сказала, що мої амбіції полягали в тому, щоб жити в сім’ї, мати друзів, які сміялися б з моїх жартів, та мешкати у високогір’ї Шотландії  з великою кількістю собак. Це серйозно! І я була б по-справжньому щасливою, що змогла цього досягти. Все інше лише бонус».

Камінаут

Камінаут як квір-персона* актриса зробила під час інтерв’ю для випуску британського Vogue. Для цього команда відомого журналу приїхала до Шотландії.

«Мені цілком ясно, що квір для мене насправді пов’язаний з чутливістю. Я завжди відчувала себе квір я просто шукала свій квір-цирк і знайшла його. І я зрозуміла, що це мій світ».

*Квір-персона – людина, яка не ідентифікує себе за стандартними бінарними або іншими гендерними системами. 

Квір-мистецтво у головних ролях актриси 

В 1988 році на Берлінському кінофестивалі Тільда Свінтон отримала свою першу кінопремію спеціальний приз журі “Тедді”, яким нагороджують фільми про гомосексуальних людей (це була короткометражна стрічка Дерека Джармена).

Тільда ​​Свінтон знялася в декількох фільмах Дерека Джармена, першою серед яких був фільм “Караваджо” (1986). Знайомство з режисером було важливим етапом формування творчого шляху акторки: його ідеї та погляди на мистецтво й життя, що суттєво відрізнялися від загальноприйнятих, співпали з її власними, тож акторка з’явилася в дев’яти проектах режисера, зокрема у 1991 році вона зіграла гордовиту королеву Ізабеллу в драмі «Едуард II» за п’єсою Кристофера Марло про любовні перипетії короля Англії і його фаворита П’єра Гавестона. За такий похмурий образ вона отримала премію Венеціанського фесту як найкраща актриса року. «Вітгенштейн» (1993) біографічна фантазія про життя відомого філософа XX століття, який намагався осягнути власну гомосексуальнісь, «Blue» (1993) за кадром на тлі синього плану лунають голоси Свінтон і самого режисера, який розповідає про власні погляди на мистецтво й останні дні  в боротьбі з захворюванням на ВІЛ. 

Ще в 1992 році Тільда ​​виконала головну роль у фільмі Саллі Поттер «Орландо» за знаменитим романом-автобіографією Вірджинії Вульф. Гра актриси була переконливою як у вигляді чоловіка, так і жінки, тому на Міжнародному кінофестивалі в Сіетлі вона отримала премію кращої акторки року, а саму картину було визнано кращим фільмом на Венеціанському фестивалі.

Наступною її роботою стала не менш похмура роль жертви концтабору Елли Геріке в драмі Джона Мейбері «Людина людині» (1992). Її героїня вдова, яка жила під ім’ям свого покійного чоловіка Макса, носила чоловічий одяг, чорнила зуби та підкладала в штани кролячу лапу, щоб зробити цей трагічний маскарад більш реалістичним. В 1996 році Тільда з’явилась у драмі «Жіноча збоченість» за однойменним феміністським трактатом Луїзи Каплан, в 1998-му – знову у Джона Мейбері, в біографічному фільмі «Любов це диявол: штрихи до портрета Френсіса Бекона», в основу якого покладено історію взаємин художника-експресіоніста і його коханця.*

Більше цікавого зі світу ЛГБТ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.