“Гей-альянс Україна” відкриває літній сезон!

0 395

Любі друзі! Наша країна неквапно виходить з карантину, що дозволяє багатьом закладам  почати  працювати в очікуванні відвідувачів. Ми — не виняток. Наші регіональні ком’юніті-центри — QueerHome у Кривому Розі, Одесі, Вінниці та  Києві — активно працюють над новою програмою заходів. Що це означає? Команда “Гей-альянс Україна” відкриває літній сезон роботи!

Як саме карантин позначився на роботі організації та її планах на майбутнє?  Ми взяли інтерв’ю у представників ВГО “Гей альянс Україна”, які займаються розвитком ком’юніті-центрів мережі QueerHome Україна.

Анна Леонова, виконавча директорка ВГО “Гей-альянс Україна”

 

Розкажи, будь ласка, як ти з командою QueerHome Київ виходиш з карантину?

На жаль, карантин зірвав відкриття ком’юніті-центру в Києві. За нашим планом, запуск Центру мав відбутися в квітні, але через пандемію COVID-19 ми були змушені перенести відкриття на літо. Зараз йде формування команди, волонтерської групи QueerHome Київ та пошук відповідного приміщення.

Які події та заходи відбулися за цей час. Чи встигли зробити все, що планували?

За цей час ми провели стратегічну сесію з планування роботи, сформували концепт нашої майбутньої діяльності, а також записали чудовий ролик на підтримку наших партнерів з контакт-групи Мюнхен Київ Квір. Саме завдяки їхній підтримці відкриття ком’юніті-центру в Києві стане можливим. До 17-го травня ми встигли записати ролик на підтримку Дня боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією (IDAHO).

Чого саме тобі та команді не вистачало за час карантину?

Складно сказати, оскільки ми тільки перезапускаємо проєкт QueerHome Київ. Тому головними труднощами стали ті обставини, з якими нам доводиться працювати.

Які плани команди QueerHome Київ на це літо?

Презентувати ЛГБТ-спільноті оновлений київський ком’юніті-центр QueerHome, збільшити волонтерську команду до 20-25 осіб і цієї осені запустити регулярні інформаційно-освітні заходи та заходи з соціалізації.

Вероніка Нікольська, координаторка ком’юніті-центру QueerHome Одеса


Розкажи, будь ласка, як ти з командою виходиш з карантину?

Одеса дуже легке місто. Місто, в якому постійно щось відбувається. Звичайно, двомісячний карантин привів до певної зміни інтересів у людей, які регулярно відвідують QueerHome. Ми зараз формуємо нову цікаву програму заходів і посилюємо нашу велику команду волонтерів. Ми починаємо комунікацію з громадськими активістами щодо підтримки ОдесаПрайду і спільної організації івентів для одеситів.

Які події та заходи відбулися за цей час. Чи встигли зробити все, що планували?

Консультаційна частина роботи ком’юніті-центру не зупинялася навіть під час карантину — ми багато працювали онлайн. Крім того, ми проводили багато просвітницьких ефірів та онлайн-зустрічей. Але звичайно, є заходи, для участі в яких важливо бути присутнім особисто. Наприклад, тільки зараз стало можливим підтримувати громадські, цивільні протести і акції, що дуже важливо для нас. Впродовж травня ми взяли участь  у трьох міських заходах — Марші у вишиванках, акції на підтримку Андрія Хаєцького та в акції проти звільнення з посади директора Одеського художнього музею А.Ройтбурда.

Чого саме тобі та команді не вистачало за час карантину?

Особистого спілкування та можливості проводити живі лекції та дискусії, коли бачиш реакцію аудиторії.

Які плани команди на це літо?

Перший пріоритет, як і останні шість років — це проведення ОдесаПрайду. Також хочемо посилити волонтерську команду та збільшити впізнаваність заходів  QueerHome Одеса.

 

Денис Гончаренко,  глава регіонального підрозділу у Вінницької області та координатор ком’юніті-центру QueerHome Вінниця

 

Розкажи, будь ласка, як ти з командою QueerHome Вінниця виходиш з карантину?

За час карантину наші відвідувачі дуже скучили за заходами та чекали, коли відкриється офіс. Тому, аби всі могли потрапити на зустрічі, при цьому не порушуючи правил безпеки, ми почали проводити заходи по суботах, точніше — збільшили кількість заходів. Ми продовжуємо запрошувати нових людей, проводимо цікаві заходи, долучаючись до роботи комьюніті.

Які події та заходи відбулися за цей час. Чи встигли зробити все, що планували?

Так, те, що ми планували, зараз і реалізовуємо. Проходять інформаційні заняття, тренінги, ігротеки, дискусійні клуби, вечори кіно, робочі зустрічі для волонтерів, квест, зустрічі на природі.

Чого саме тобі та команді не вистачало за час карантину?

Живого спілкування.  У Вінниці, крім QueerHome Вінниця, ніяких інших можливостей або закладів для ЛГБТ спільноти немає.

Які плани команди QueerHome Вінниця на це літо?

  1. Організувати більше зустрічей на природі.
  2. Створити волонтерську команду для Одеса-прайду.
  3. Проводити акції.
  4. Відзняти відеоматеріал для соцмереж про ЛГБТ-спільноту та права людини.

Борис Золотченко, глава регіонального підрозділу у Дніпропетровській області та координатор ком’юніті-центру QueerHome Кривбас

 

Розкажи, будь ласка, як ти з командою QueerHome Кривбас виходиш з карантину?

Ми почали роботу з волонтерською групою, розробили правила перебування в приміщенні КХ для відвідувачів, провели кілька заходів на природі, наприклад — в Криворізькому ботанічному саду провели тренінг по боротьбі з вигорянням.

Які події та заходи відбулися за цей час. Чи встигли зробити все, що планували?

В період послаблення карантину ми провели тренінг по боротьбі з вигорянням і наслідками самоізоляції під час карантинних обмежень. Провели велику вечірку — відсвяткували дні народження всіх друзів, чиє свято потрапило на час карантину. Почали проводити заходи постійних груп  — як, наприклад, репетиції хору.

 Чого саме тобі та команді не вистачало за час карантину?

Дуже не вистачало особистого спілкування. Спілкування через відео теж добре, але хочеться бути більш включеним і відчувати присутність інших людей, друзів і однодумців.

Які плани команди QueerHome Кривбас на це літо?

Провести успішно КривбасПрайд 2020 і поїхати з волонтерами в Одесу на ОдесаПрайд. 😉

Більше цікавого зі світу ЛГБТ та організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.