Марафон музеїв історії ЛГБТ: Берлінський Музей гомосексуальності

0 314

Берлінський Музей гомосексуальності “Schwules Museum”

В якості складової світового прайду ми запустили  “Марафон музеїв історії ЛГБТ”. Ми знайомимо вас з відомими музеями історії ЛГБТ-руху, їхніми особливостями та результатами роботи. Сьогодні ми розповімо про музей, який  можна вважати першим музеєм гомосексуальності у світі  –  “Берлінський Музей гомосексуальності” (нім. Schwules Museum).

Schwules Museum знаходиться у Берліні, Німеччина. Цей музей має статус історичного та спеціалізуються на дослідженні історії ЛГБТ-руху та питань стосовно гомосексуальності.

Історія музею

Історія музею починається у 1984 році в західному Берліні. В цей час суспільство Німеччини переживало бурхливі соціальні процеси, особливо у питаннях ЛГБТ руху. У 1984 році три студента: Андреас Штернвайлер, Вольфганг Тайс та Манфред Баумгардт разом з активістом Манфредом Герцером вирішили заснувати тематичну виставку о гомосексуальних чоловіках і  жінках та презентувати її у Берлінському музеї. Виставка “Ельдорадо” мала на меті висвітлити культуру й побут гомосексуальних жінок та чоловіків у Берліні в період з 1850 по 1950 роки. В організації виставки також допомогла група активісток-лесбійок  та інші ініціативи.

Після успіху виставки з метою  більш фахово презентувати історію та життя ЛГБТ-руху засновники музею створили товариство “Союз-друзів Гей-музею в Берліні”. Вони вважали важливим зруйнувати стереотипи щодо гомосексуальності та популяризувати багатогранність життя гомосексуалів, що мало б допомогти  суспільству стати більш толерантним до ЛГБТ.

Сучасність  

Музей гомосексуальності має велику популярність серед місцевих жителів та туристів. І це не випадково. Сьогодні цей музей – один з небагатьох, який вивчає практично всі аспекти гомосексуального життя. Тематичні виставки, які регулярно організовує команда музею, налічують більше 120 експозицій. Наприклад, особливість експозиції “200 років гомосексуальної історії” полягає в тому, що вона історично охоплює майже два століття:  з 1790 по 1990-ті роки. Це вражає, бо зберегти та систематизувати таку кількість матеріалів може не кожен історичний музей. Зміст експозицій  вражає ще й тим, що  всеосяжно охоплює й життя гомосексуалів у Німеччині часів Третього рейху.  Особливу увагу команда музею приділяє матеріалам щодо лесбійства та трансгендерності у німецькому суспільстві. 

Популярні виставки 

Кожен рік команда музею презентує особливі проекти, які ставлять на меті популяризувати культуру ЛГБТ-руху. На офіційному сайті музею ви можете знайти актуальний перелік та архів проведених заходів. Далі ми розглянемо декілька останніх проектів Музею.

 

 

Марафон музеїв історії ЛГБТ

У наступній публікації ми розповімо про музей, який зберігає важливі історичні дані подій, з яких починався ЛГБТ-рух у світі – це “Національний музей та архів Стоунволла” (англ.Stonewall National Museum & Archives).

Більше цікавого зі світу ЛГБТ та організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.