ЛГБТ+ на окупованій частині Донбасу: життя, надії та майбутнє

0 337

Війна на Донбасі триває вже понад шість років. За цей час ситуація щодо захисту прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей значно погіршилась. Життя практично зупинилось: комендантська година, зачинені магазини та відголосся війни, яке доноситься з прифронтових селищ. Як в таких умовах живе молоде покоління ЛГБТ+? Ми взяли інтерв’ю у дівчини, юнацтво якої припало на початок російсько-української війни. Зараз Альоні 22 роки, вона живе в Донецьку в одному зі спальних районів. Читайте матеріал у новому випуску ЛГБТ+ журналу Stonewall.


Война идет не первый год, естественно, что было желание уехать. Оно было и до войны, если честно. Может, оно усилилось и обострилось сейчас, потому что… естественно, когда ты идешь по улицам, то все довольно грустно. 

Я не выбирала такую жизнь, я не ходила на референдум, лично не стояла и не стучала каской на площади Ленина в Донецке… Да, я понимаю, что тогда были проблемы, но их можно было решить иначе. Я не просила какой-то непонятной войны. То, что я хочу отсюда сбежать – это не предательство родины. Я сейчас вполне серьезно могу сказать, что моя родина – не Донецкая Народная Республика. Моя страна, в которой я родилась и паспорт которой у меня на руках, – Украина.

ЛГБТ-молодежь в Донецке всё же иногда собирается вместе, проводит время. В городе даже бывали собрания женского феминистского клуба. В году 2014-м или 2015-м я была на одной из ЛГБТ-встреч, но это было в центральном парке, не в помещении – просто пообщались компанией и разошлись. Это не была открытая ЛГБТ-встреча, но и тогда к нам прикопались какие-то странные люди со странными вопросами, ходили и спрашивали: «Ты что, гей, что ли?», «Ты что, лесбуха?». Не представляю, какие были бы последствия для нас в случае нашей открытости. 

З повною версією інтерв’ю ви можете ознайомитись у новому випуску (№29) ЛГБТ+ журнал-газети Stonewall .


 «Stonewall» журнал-газета –  яка популяризує ЛГБТ-рух в Україні, розповідає про особливості субкультури української спільноти, здоровий образ життя, ВІЛ-сервіс та багато іншого. Друкується з грудня 2012 року завдяки підтримці МБФ “Альянс Громадського Здоров’я”. Газета розповсюджується в більшості великих міст нашої країни  через ВІЛ-сервісні проекти МБФ “АГЗ”, ВБО “100% Життя. Київський регіон” та мережу комьюніті- центрів ВГО “Гей-альянс Україна”.

З попередніми номерами Stonewall та “Один з нас” можна ознайомитися на нашому сайті та на офіційних ФБ-сторінках журналів «Stonewall» та на сторінці журналу “Один з нас”.

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”

*Копіювання або розміщення матеріалу без посилання на джерело та без згоди автора заборонено

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.