Марафон музеїв історії ЛГБТ: Національний музей та архів Стоунволла

0 144

В межах “Марафону музеїв історії ЛГБТ” ми познайомимо вас із відомими музеями історії ЛГБТ-руху, їхніми особливостями та результатами роботи. Сьогодні ми розповімо про “Національний музей та архів Стоунволла” (англ. Stonewall National Museum & Archives).

“Національний музей та архів Стоунволлу” один з важливих архівів та бібліотек у США, якому вже понад 50 років. Це некомерційна благодійна організація, мета якої збирати та зберігати інформацію щодо історії ЛГБТ-руху, культури та мистецтва. Музей є одним з лідерів цього напрямку в Сполучених Штатів Америки.

“Ми створюватимемо й підтримуватимемо життєздатну, платоспроможну організацію, яка стане освітньою, актуальною та доступною для майбутніх поколінь.  Наш Музей на національному рівні визнано провідним, впливовим органом. Ми будемо лідером в збиранні, зберіганні та відкриттю доступу до американської історії ЛГБТ руху. ” — Керівництво музею 

ІСТОРІЯ МУЗЕЮ

Попри співзвучність назви музею Стоунволльським бунтам  1969 року, прямого зв’язку між ними немає. Коли Марк Силбер у 1972 році заснував музей, він взяв назву “Стоунволл” як заклик до боротьби на захист прав ЛГБТ спільноти. Зараз ця назва є синонімом зусиль, спрямованих на захист прав ЛГБТ. У 2001 році бібліотека та архів Стоунволлу перемістилися у громадський центр геїв та лесбійок Південної Флориди за адресою 1717 North Andrews Avenu.

СУЧАСНІСТЬ 

Керівництво музею щороку презентує графік виставок і заходів з тематики ЛГБТ-руху та суспільних програм. На цих заходах ви можете побачити авторські презентації, фільми, громадські дискусії та різні інші проєкти музею та бібліотеки, які створено спільно  з іншими організаціями південної Флориди та США загалом.

МІСІЯ МУЗЕЮ

У квітні 2020 року керівництво оновило місію та цінності музею.

“Національний музей і архів Stonewall – це безпечне і гостинне місце, яке надихає й сприяє взаєморозумінню, збираючи, зберігаючи та розділяючи горду культуру лесбійок, геїв, бісексуалів та квір-людей, їх важливу роль в американському суспільстві.”  – каже керівництво музею.

Бібліотека музею

Бібліотека Стоунволл є найбільшою в США бібліотекою матеріалів для ЛГБТ. Понад 28 000 книг на тематику ЛГБТ культури, соціальних наук, трансгендерних досліджень, побутового життя, виховання дітей ЛГБТ та багато іншого.

Понад 400 документальних біографій представників ЛГБТ-руху, близько тисячі найменувань в царині фотографії, живопису, графіки та архітектури. Добірка з сотень книг, присвячених темам ЛГБТ для молоді.

Також є архів компакт-дисків та DVD-дисків, структурованих і каталогізованих за системою класифікації Бібліотеки Конгресу. Колекція музею містить твори переможців літературних премій на ЛГБТ тематику. Бібліотека є місцем для щомісячного книжкового клубу та дискусійної групи з історії.

Архів музею 

Архіви містять понад 600 метрів (у два рази більше Емпайр Стейт Білдінг) предметів, які документують політичну, культурну та соціальну історію ЛГБТ.

Професійно організована колекція, яку каталогізовано і доповнено докладними описами, зберігається в середовищі, яке відповідає суворим стандартам збереження та архівування. Архіви містять документи, книги, предмети, аудіозаписи (1973-1999), DVD-диски (з 2000 року по теперішній час). Якщо первісний фокус Музею було спрямовано на Флориду та південному сході Сполучених Штатів, сучасні архіви містять матеріали з усієї країни.

ПОПУЛЯРНІ ВИСТАВКИ ТА ПРОЄКТИ МУЗЕЮ

Газета “Stonewall”

Ми хочемо познайомити вас з українською ЛГБТ журнал-газетою «Stonewall», яка популяризує ЛГБТ-рух в Україні, розповідає про особливості субкультури української спільноти, здоровий образ життя, ВІЛ-сервіс та багато іншого. Друкується з грудня 2012 року завдяки підтримці МБФ “Альянс Громадського Здоров’я”.

Марафон музеїв історії ЛГБТ

У наступній публікації ми розповімо про міжнародний архів історії ЛГБТ руху в Амстердамі   “IHLIA LGBT Heritage”. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ та організації – у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.