Напади ультраправих угруповань та злочини ненависті проти ЛГБТ в Україні – річний звіт Human Rights Watch

0 234

“Впродовж всього року ультраправі угруповання і окремі активісти здійснювали напади на ґрунті ненависті на представників етнічних меншин та ЛГБТ людей. Влада часто не забезпечує розслідування таких злочинів” — підсумовує у річному звіті правозахисна організація Human Rights Watch.  Детальніше — у нашому матеріалі. 

Human Rights Watch — міжнародна неурядова організація, яка займається захистом прав людини більш ніж у 70 країнах світу і щорічно презентує звіт стосовно ситуації зі захистом прав людини у кожній з цих країн. Минулий рік видався важким для ЛГБТ+ спільноти України: напади на активіст_ок, зрив “ОдесаПрайд 2020”, зростаючий рівень ворожнечі з боку ультраправих угруповань та багато іншого. 

Що каже звіт стосовно захисту прав ЛГБТ в Україні?

Цитата: “Протягом року ультраправі угруповання й окремі особи піддавали нападам на ґрунті ненависті етнічні меншини та ЛҐБТ. Часто такі злочини на ґрунті ненависті влада не розслідувала. У червні парламентський комітет рекомендував Верховній Раді відхилити законопроєкт, який передбачав посилення відповідальності за злочини на ґрунті ненависті, зокрема за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. У серпні на Харківщині місцеві мешканці напали на будинок, де проживала ромська родина. Це сталося після закликів у соцмережах до насильства проти ромів. Також у серпні в Одесі учасники маршу за «традиційні цінності» напали на мітингувальників Маршу рівності за права ЛҐБТ, закидали їх яйцями, розпорошили газ та поранили двох поліцейських. Поліція заарештувала 16 осіб за звинуваченням у хуліганстві, але звинувачень у вчиненні злочинів на ґрунті ненависті проти них  висунуто не було. У квітні у Житомирі пограбували, жорстоко побили та зґвалтували 19-річну трансґендерну людину. Спочатку поліція зареєструвала інцидент як «грабіж», але у липні під тиском правозахисників напад було додатково кваліфіковано як зґвалтування та злочин, вчинений на ґрунті ненависті. У вересні поліція успішно запобігла спробам ультраправих угруповань зірвати Марші рівності у Запоріжжі та Харкові”.

Також у звіті йдеться про зростаючий рівень домашнього насилля в Україні та проблеми зі свободою слова. З повним текстом ви можете ознайомитися за посиланням. 

Позиція ВГО “Гей-альянс Україна”

За минулий рік команда ВГО “Гей-альянс Україна” зафіксувала десятки нападів та правопорушень на ґрунті ворожнечі та дискримінації стосовно ЛГБТ+. Ми засуджуємо будь-яку спробу насилля або ворожнечі стосовно представників та представниць ЛГБТ+. Порушення прав людини та дискримінація за ознаками СОГІ є неприпустимими у вільному та демократичному суспільстві. 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.