Трамп вже четвертий рік поспіль не згадує про ЛГБТ+ людей у Всесвітній день боротьби зі СНІДом

0 63

У прокламації, опублікованій Дональдом Трампом 1 грудня, зазначається, що “ця смертельна хвороба непропорційно зачіпає расові та етнічні меншини”, але повністю не згадується про її вплив на чоловіків-геїв та бісексуалів, які становлять 69 відсотків усіх діагнозів ВІЛ у США, а також складали переважну більшість жертв кризи СНІДу на початку епідемії.

Частина з заяви Дональда Трампа звучить так:

 “Сьогодні наша країна об’єднує мільйони людей у ​​всьому світі на згадку про дорогоцінні життя, втрачені через вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та захворювання, пов’язані з синдромом набутого імунодефіциту (СНІД), і ми підтверджуємо свою підтримку тим, хто живе з цими захворюваннями.

“На щастя, десятиліття надзвичайних зрушень та розуміння ситуації дали нам можливість припинити руйнівний вплив вірусу. Завдяки підвищенню обізнаності, революційним стратегіям профілактики, безпечним та ефективним схемам лікування ми незабаром назавжди припинимо епідемію СНІДу… За останні 40 років діагноз ВІЛ та СНІД отримали понад 77 мільйонів людей у ​​всьому світі, а не менше 35 мільйонів людей, у тому числі 700 тис американців, померли через це. Зараз у Сполучених Штатах живуть приблизно 1,2 мільйона людей з ВІЛ, у тому числі приблизно 170 тис людей, яким ще не поставили діагноз…Крім того, надто ясно, що ця смертельна хвороба непропорційно вражає расові та етнічні меншини”.

Президент США робив такі проголошення тричі за час своєї каденції і також не згадував про ЛГБТ + людей у попередніх випадках.

Політика щодо ВІЛ/СНІДу зазнала значних утисків за адміністрації Трампа, коли президент закрив офіс Білого дому з питань національної політики щодо СНІДу,  звільнив усіх членів Консультативної ради президента з питань ВІЛ/СНІДу  і,  нібито, вичерпав фінансування з бюджету для оплати для утримання дітей-мігрантів.

Станом на 2020 рік близько 1,2 мільйона людей у ​​США живуть з ВІЛ. 14 відсотків з них (кожен із семи) не знають про свій ВІЛ-статус та  потребують тестування. ВІЛ продовжує непропорційно сильно впливати на певні групи населення, зокрема – на расові та етнічні меншини, а також на представників(ць) ЛГБТ+.

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+  та нашої організації в телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.