ВГО “Гей-альянс Україна” вітає з днем захисника(ці) України!

0 227

Сьогодні, 14 жовтня, з метою вшанування героїзму захисників(ць) незалежності й територіальної цілісності України, наша держава відзначає День захисника(ці) України. Ми вітаємо всіх військових, волонтерів(ок), добровольців, тих, хто захищав і захищає нашу країну!

Чому цей день важливий для кожного(ї)? Більше 2000 днів на сході нашої країни йдуть бойові дії. Більше 2000 днів наші військові захищають країну. Серед захисників та захисниць також є представники(ці) ЛГБТ-спільноти України, які день за днем, разом з іншими, боронили країну від зовнішньої агресії. Наша організація відстежує ситуацію з захистом прав ЛГБТ серед військових з початку подій. Як змінилося відношення до ЛГБТ-військових за цей час — читайте у цьому матеріалі. 

Історія ЛГБТ руху військових в Україні

Після Революції Гідності наша країна потребувала мобілізації ресурсів усього суспільства. Саме так зародився волонтерський рух добровольців, які організовували підтримку наших військових на сході України. Серед них люди, які саме в той час зрозуміли важливість власної присутності та захисту країни на фронті. З 2015-2016 року також посилився прайд-рух, чисельні ЛГБТ+ ініціативи силами активістів(ок) актуалізовували серед суспільства такі важливі питання, як боротьба з дискримінацією, гомофобією, в тому числі — серед військових. У 2016 році ми підготували серію матеріалів та інтерв’ю з представниками ЛГБТ-спільноти на фронті. Герої наших матеріалів, «Я гей, я был в АТО, я видел смерть, и я — патриот своей страны» і Не в фокусі: ЛГБТ на фронті,  Олег та Женя, розповіли про власну позицію стосовно війни, о складнощах життя на фронті та про проблематику видимості ЛГБТ в армії.

Пара хлопців — Станіслав та Женя — у  матеріалі “Життя на паузі: дочекатись хлопця з війни”.  розповіли про особливості стосунків в умовах призову, складнощі очікування один одного з  фронту та власне бачення ЛГБТ-руху України.   

Виктор Пилипенко (стаття Экс-боец батальона “Донбасс” о своем камин-ауте: «Стесняться мне нечего») у 2018 році створив всеукраїнську ініціативу “Військові ЛГБТ та наші союзники Ukrainian LGBT Soldiers and our Allies”. Мета — об’єднати українських військових ЛГБТ, а також їхніх союзників, як гетеро-, так і негетеросексуальних, у єдине інформаційне поле, цінностями якого є активна громадянська позиція, повага до прав людини і людської гідності, підтримка територіальної цілісності України та прагнення українського народу до свободи. 23 червня 2019 року на Марші рівності у Києві вперше окремою колоною разом з Виктором  пройшли ЛГБТ-військові. 

Стигматизація ЛГБТ-спільноти та армія

На жаль, в Україні представники(ці) ЛГБТ-спільноти є стигматизованою групою, навколо якої існує багато стереотипів та упереджень. Одні вважають, что ЛГБТ+ людина  не може служити в армії та боронити державу, а деякі чиновники — “що вони не можуть бути патріотами”. У важких умовах фронту  ця ситуація загострюється та спричиняє додаткове навантаження на психоемоційний стан людей. Багато військовослужбовців приховують власну сексуальну орієнтацію через ризик дискримінації, несприйняття оточуючими, або загрозу власному життю. У 2019 році на Віктора Пилипенко, гея-ветерана АТО, під час заходів із вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, скоїли гомофобний напад. Це один з прикладів дискримінації, з якими ЛГБТ-спільнота стикається чи не щодня. Ми, команда ВГО “Гей-альянс Україна”, засуджуємо будь-які прояви дискримінації і ще раз вітаємо всіх військових, ветеранів(ок), добровольців, які захищали і захищають нашу країну.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.