ВГО “Гей-альянс Україна” взяла участь у щорічній доповіді щодо переслідувань активіст_ок у 2020 році

0 325

28 січня в інформаційній агенції “Укрінформ” пройшла презентація щорічної моніторингової доповіді “Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2020 році” від центру прав людини ZMINA. Анна Леонова, виконавча директорка Всеукраїнської громадської організації “Гей-альянс Україна”  виступила з доповіддю щодо проблем дискримінації та переслідувань ЛГБТ+ активіст_ок.  

“В діяльності, пов’язаній із захистом прав людини для ЛГБТ, ми постійно стикаємось з переслідуваннями з боку гомофобних угруповань, так само як і з байдужістю до цього чиновників і представників влади, які рідко розуміють міру власної відповідальності за забезпечення доступу до базових прав людини кожного і кожної в нашій країні. 

Я вважаю 2020 рік переломним – в негативному сенсі. Переслідування ЛГБТ активістів минулого року набуло масового характеру, особливо –  [переслідування] молодих активістів.

Чому це відбувається? 

По-перше, через посилення угрупування Традиція і порядок, чия так звана “діяльність” є ніщо інше, як реклама себе на тлі нападів на громадян, чия сексуальна орієнтація відрізняється від більшості. По-друге, минулого року збільшилось залучення гомофобними угрупуваннями підлітків, яких не карають за хуліганство та напади. 

Крім того, поліція демонструє повне небажання працювати зі злочинами ненависті через сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність постраждалих”,  – каже Анна Леонова, виконавча директорка ВГО  “Гей-альянс Україна”.

Нагадаємо, ZMINA зафіксувала за 2020 рік 101 випадок переслідувань за громадську діяльність чи дії на захист прав людини. За результатами моніторингу, впродовж 2020 року серед різновидів громадської діяльності найбільш ризикованими були такі: протидія корупції (20), захист прав ЛГБТІК (19) та захист довкілля (9). З повним текстом докладу можна ознайомитися за посиланням.

 

 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.