Вибори у Молдові: як тема ЛГБТ стає об’єктом маніпуляцій

0 176

15 листопада в Молдові відбудеться другий тур президентських виборів, до якого вийшли Мая Санду, кандидатка від партії «Дія і солідарність», і незалежний кандидат Ігор Додон, який є діючим президентом. Під час прес-конференції Ігор Додон закидав своїй опонентці, серед іншого, й  участь у гей-парадах, і підтримку ЛГБТ-спільноти. Проте фактчекінг висловів Додона, проведений виданням Agora, виявив, що ця інформація не відповідає дійсності.

“Насправді Мая ніколи не брала участь в маршах сексуальних меншин, що проводяться в Кишиневі ЛГБТ-організацією ГендерДок-М. Деякі ЗМІ маніпулюють цією інформацією”, – повідомляють журналісти. – “У 2019 Мая Санду відреагувала на появу сюжету з цього приводу словами «Я не лесбіянка, і ніколи нею не була, тож розчарую тролів і їхніх господарів”. 

Тим часом в соцмережах йде жваве обговорення того, як противники Маї Санди поширюють неправдиву інформацію, пов’язану, в тому числі, з ЛГБТ-рухом, тим впливаючи на думку виборців. Наприклад, деякі ЗМІ видають фото Санду з Маршу за права жінок 8 березня, на якому вона в пальто,  за фото з Маршу Рівності, який проводиться щорічно в травні.

Приклад маніпуляції

Також, як повідомляє BBC, чинний президент Молдови Ігор Додон часто заявляв на своїй сторінці, що марші ЛГБТ-спільноти “кричуще порушують наші традиційні цінності, православну релігію і мораль. Вони не мають бути і не допускатимуться ані мною, ані усім суспільством”. Тим самим гомофобна риторика вже не перший рік є частиною політики кандидата у президенти Молдови 2020 року.

На жаль, схожі маніпуляції з, начебто, підтримкою ЛГБТ-руху відбуваються також і в Україні. Цієї осені декілька ЛГБТ-організацій робили заяви про те, що їхні заходи не підтримуються жодною з політичних сил або окремих політиків – попри відповідні повідомлення в медіа. 

Більше цікавого зі світу ЛГБТ+ та нашої організації у телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.