Вітаємо з днем гордості бісексуалів(-ок)!

0 404

День гордості бісексуалів(-ок) щорічно відзначається представниками ЛГБТ+ спільноти та їхніми союзниками 23 вересня. Ця подія має звернути увагу до видимості бісексуалів(-ок) у суспільстві, до їхньої історії та культури. Також важливою складовою цього свята є мета підвищити обізнаність суспільства щодо поточної ситуації з захисту прав людини та боротьби з дискримінацією за ознаками СОГІ.

Історія

Історія дня гордості бісексуалів(-ок) починається у 1990 році на західному узбережжі США. Саме тоді у сонячному Сан-Франциско відбулася перша в світі національна бісексуальна конференція. Більше 450 представників і представниць ЛГБТ+ спільноти та органів місцевої влади взяли участь у обговоренні проблем захисту прав людини та видимості бісексуалів(-ок). Через 9 років міжнародна асоціація лесбіянок і геїв оголосила 23 вересня святом, яке по теперішній час відзначається міжнародною ЛГБТ+ спільнотою.

 Що цікаво – цей день був обраний не випадково.  Венді Каррі Мен, одна з перших бісексуальних активісток, запропонувала відзначати день бісексуальності у  день народження одного з найвідоміших бісексуалів – Фредді Мерк’юрі.

Фредді Мерк'юрі

День бісексуальності – чому це важливо? 

Щорічно день гордості бісексуалів(-ок) святкують багато країн по всьому світу.  Традиційно національна американська мережа бісексуалів(-ок) BiNet USA святкує тиждень обізнаності щодо бісексуальності, проводить чисельні заходи та конференції. Мета – звернути увагу до проблем дискримінації, сприяти прийняттю бісексуальної спільноти у суспільстві. У цей день багато уваги приділяється питанням ідентичності бісексуалів: по цей час багато бісексуалів(-ок) відчувають тиск з боку суспільства та вимогу “зробити вибір” щодо гомосексуальних чи гетеросексуальних стосунків. Це призводить до появи чисельних стереотипів стосовно бісексуалів(-ок) та зменшенню їхньої видимості у суспільстві та серед ЛГБТ+ спільноти. Саме боротьба зі стереотипами, підвищення рівня обізнаності суспільства щодо бісексуальної спільноти та загальний захист прав людини від насильства та дискримінації є одним з найважливіших пріоритетів Міжнародного дня видимості бісексуалів(-ок).  

Цікавий факт – на міжнародному порталі bivisibilityday.com ви можете дізнатися, як у світі відзначаєтся день бісексуальності. Сайт дає детальну інформацію щодо заходів, акцій та подій в кожній країни, яка бере участь у святкуванні. Також ви можете додати власну подію. 😉 

Більше інформації зі світу ЛГБТ+ та новин організації в нашому телеграм-каналі “Гей-альянс Україна”
Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.