У Кишиневі пройшов Марш солідарності ЛГБТ

0 207

19 травня в Кишиневі пройшов Марш солідарності «Я в порядку», який було організовано Центром інформації «ГЕНДЕРДОК-М» в рамках XVIII Фестивалю ЛГБТ-спільноти Молдови.

Цього року в Марші солідарності взяли участь 350 людей, серед яких були як люди з ЛГБТ-спільноти, так і ті, хто прийшли їх підтримати. Вперше в історії Маршів солідарності, які проводились в Республіці Молдова, в ході взяв участь депутат Парламенту – він прийшов на Марш із своєю родиною.

Photo: Doyna-Romanta Dochitan
Фото: Doyna-Romanta Dochitan

Під час ходи не було зафіксовано серйозних інцидентів, і учасникам вдалось, як і минулого року, пройти весь запланований маршрут. Організатори пов’язують це з вжиттям поліцією надзвичайних заходів безпеки.

«На жаль, в суспільстві з високим рівнем ненависті до ЛГБТ-спільноти ціною проведення безпечного Маршу стало блокування вулиць на всьому шляху руху колони. «Разом з тим, ми впевнені, що з кожним наступним маршем ми будемо все ближче до того дня, коли більше не знадобиться така ізоляція», – заявили організатори Маршу солідарності. – Проте ми відмічаємо, що деякі співробітники правоохоронних органів дозволили собі некоректні висловлювання на адресу учасників Маршу. Про ці випадки буде повідомлено командуванню Генерального інспекторату поліції».

 

Центр Інформації «ГЕНДЕРДОК-М» було засновано 8 травня 1998 року, і сьогодні він є однією з найстаріших неурядових організації в Молдові. ГЕНДЕРДОК-М захищає права ЛГБТ (лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів) в Республіці Молдова.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.