Вперше в Азії: Тайвань легалізував одностатеві шлюби

0 196

Тайвань став першою азійською країною, де легалізовано одностатеві шлюби. Уряд Тайваню проголосував за відповідний законопроект 17 травня, в Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією і біфобією, повідомляє Reuters.

Закон набуде чинності після підписання його президенткою Тайваню Цай Інвень. «Сьогодні ми маємо шанс увійти в історію й показати світові, що прогресивні цінності можуть укорінитись у східно-азійському суспільстві», – написала вона в Twitter перед голосуванням. – «Сьогодні ми можемо показати світові, що #LoveWins (#КоханняПеремагає. – прим. ред.)».

Тисячі тайванців зібрались біля будівлі парламенту в очікуванні результатів голосування. Консервативні партії Тайваню подавали на розгляд парламенту два законопроекти, які містили формулювання «одностатеві союзи» та «одностатеві сімейні стосунки», але, врешті решт, парламент проголосував саме за законопроект про одностатеві шлюби, запропонований Демократичною прогресивною партією. Прийнятий закон дозволяє реєстрацію шлюбів між тайванцями або між мешканцями Тайваню і країн, які визнають одностатеві шлюби. Крім того, закон регулює усиновлення біологічних дітей після укладання шлюбу.

Нагадаємо, в 2017 році Конституційний суд Тайваню постановив, що чинне законодавство порушувало право на рівність для одностатевих пар, і зобов’язав парламент прийняти необхідні зміни у дворічний термін – до 24 травня 2019 року. В листопаді 2018 року було проведено референдум, на якому 72% тайванців проголосували проти узаконення одностатевих шлюбів.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.