Експерт ООН закликав українську владу зайняти рішучу позицію щодо рівності на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності

0 229

Незалежний експерт ООН з питань захисту від насильства і дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності оприлюднив попередній звіт за підсумками 11-денного візиту до України. З 30 квітня по 10 травня Віктор Мадрігаль-Борлоз провів понад тридцять зустрічей із представниками різних гілок державної влади, неурядових громадських організацій і ЛГБТ-спільнотою.

Підсумовуючи спостереження під час візиту, експерт зауважив, що українське законодавство не сприяє дискримінації чи насильству за ознаками СОГІ. В той же час, він не вважає, що лесбійки, геї, бісексуальні та трансгендерні особи в Україні є дійсно вільними і рівними. «Суспільні погляди лишаються ураженими стигмою. Держслужбовці вважають, що сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність не слід досліджувати або обговорювати, стверджуючи, що «суспільство не готове». Самі ЛГБТ вважають, що приховування своєї ідентичності є запорукою виживання», — зазначається в попередньому звіті Віктора Мадрігаль-Борлоза.

Експерт ООН зазначив, що ЛГБТ-спільнота вимушена бути невидимою в українському суспільстві, і одним із найбільших викликів для української держави є вжиття заходів, необхідних для виявлення, аналізу і, насамкінець, усунення чинників цієї невидимості. Мадрігаль-Борлоз акцентував увагу на відсутності звітності влади про збір та аналіз даних, пов’язаних з питаннями СОГІ. Поліцією було зафіксовано 15 злочинів проти ЛГБТ, в той час як НГО звітували про 358 інцидентів.

«Я також із жалем констатую роль групи церков, яка активно працювала над блокуванням законодавства, спрямованого на захист прав ЛГБТ-осіб. Для протидії дезінформації та руйнування шкідливих міфів і стереотипів державі слід негайно провести загальнонаціональну просвітницьку кампанію, яка сприятиме розумінню та толерантності замість ненависті та упередженості», — заявив Мадрігаль-Борлоз.

З повним текстом заяви експерта ООН можна ознайомитись на сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.