Подробиці нападу на гей-клуб в Дніпрі

0 2,310

В ніч з 19 на 20 квітня в гей-клубі в Дніпрі правоохоронними органами була проведена «перевірка». У кращих традиціях 90-х – люди в масках поклали «обличчям в підлогу» всіх гостей клубу, співробітників і артистів, та протримали їх на бетонній підлозі чотири години. Без пояснень, але з образами і погрозами.

24 квітня в громадську організацію «Гей-альянс Україна» звернувся Владислав – артист, який виступав в той вечір в клубі. За його словами, озброєні люди в масках, які увірвалися в клуб, не назвалися, не пояснили, що відбувається і чому, вилучили всі телефони і техніку без залучення свідків. На питання про те, що відбувається пропонували справлятися у власника клубу.

«Поки ми чотири години пролежали обличчям в підлогу, ми не бачили, що відбувається. У цей час нападники винесли все, що можливо. Навіть ковбасу з холодильника забрали», – розповідає Владислав. – «Перші півгодини я взагалі не розумів, що відбувається. У прямому сенсі прощався з життям. Я навіть уявити не міг, що з криком «півні, п ******си» може залітати поліція, це більше було схоже на гопників. Для мене це був страшний стрес. Хто чинив опір – били прикладом по потилиці. Було відчуття, що ми опинились в страшному кіно. Один з них мені погрожував вибити зуби берцями на сцені, говорив «подивимося, який ти артист».

Через чотири дні після події з’явилася реакція Нацполіціі. Згідно з офіційною версією, поліція «виявила осіб, які створили в нічному клубі місце розпусти». Чотири години протримати людей лежачи на бетонній підлозі, без повідомлення про те, що відбувається, – це, за версією поліції, називається «слідчі дії». За їх підсумками, у Владислава пропали особисті речі, гроші та телефон. Крім того, збройні люди в масках, які охороняють порядок у місті, визнали за необхідне фотографувати Владислава, робити свої фото на його тлі, при цьому обсипаючи його погрозами та образами, а також змушуючи його скандувати «Слава Беркуту». Владислав – артист, який виступає в образі Драг Квін. За його словами, саме цим було обумовлено особливу увагу до нього з боку озброєних людей в масках. «Я туди приїхав не як відвідувач, а як артист з Києва, запрошений співпрацювати. Не з тих програм, як вони це все представили і показали », – вважає Владислав.

«Коли я в перший раз почула про цей інцидент, це здалося абсолютно неможливим, щоб зараз з боку поліції відбувалися такі агресивні дії. Проте, до нас з минулого знову повертається неприпустима практика залучення силових підрозділів без розпізнавальних знаків, в масках, зі зброєю, при повному ігноруванні робочих процедур, а також прав людини », – вважає Ганна Леонова, виконавча директорка ВГО «Гей-альянс Україна».

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.