Як медіа впливає на рівень толерантності в Україні

0 351

16 листопада в усьому світі відзначався День толерантності. Прийнята у 1996 році Декларація принципів толерантності пропонує країнам-членам ООН відзначати цю дату у всіх школах та ВНЗ. Поки що в Україні такого немає. Ми вчимося толерантності самотужки, формуючи власну думку на основі інформації. Звідки ж українці беруть інформацію? З якого джерела втамовують інформаційний голод?

Серед українців за даними “Опори” найпопулярнішим джерелом інформації за березень та квітень були соцмережі, які випередили телебачення.

Для отримання інформації соцмережі використовують 76,6% українців, а телебачення – 66,7%. Ще 61,2% українців читають новини з інтернету без використання соцмереж. Водночас найбільше українці довіряють інформації з телевізора (60,5%), соцмережам довіряють 54% опитаних, а інтернет-джерелам без врахування соціальних мереж – 49%.

Медіа загалом — це одне з джерел формування особистісної, а також суспільної, громадської думки. Дослідники виявили чимало ефектів впливу ЗМІ на людей, серед яких:

  • Цінності: спостерігається тенденція для молодих людей менше думати про себе і дотримуватися цінностей, встановлених засобами масової інформації.
  • Стереотипи: ЗМІ були звинувачені у збереженні шкідливих або нереалістичних соціальних стереотипів, особливо гендерних ролей та національних характеристик.

Якщо ЗМІ можуть сприяти збереженню та посиленню стереотипів, то може існувати й зворотний ефект. Ефект, коли завдяки медіа суспільство стає більш толерантним. Наприклад, використання соціальної реклами та/або соціально значущих тем у комерційній привчає нас доброзичливо ставитися до тих тем та явищ, які певний час тому були табуйовані або вважалися неприйнятними: грудне вигодовування, расова рівність, рівність прав ЛГБТ…

Ми зробили невелику добірку рекламних кампаній, що, на наш погляд, мали значний позитивний вплив на рівень толерантності в суспільстві:

  1. Calvin Klein
  2. Benetton
  3. Dove
  4. NYC Commission of Human Rights
  5. Givenchy
  6. MasterCard
  7. H&M
  8. Whoisit?
  9. When Nurture Calls

Якщо ви знаєте ще круті приклади того, як рекламні кампанії позитивно впливали на толерантність у суспільстві, накидуйте в коментарях. Надсилаємо промені добра 🙂

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.