Тиждень обізнаності про бісексуалів

0 279

Сьогодні, 16 вересня, розпочинається тиждень обізнаності про бісексуальність. Тож наступні сім днів ми періодично будемо постити цікаві і важливі факти про бісексуальність. Почнемо з головного — розповімо, що таке бісексуальність.

Існує така не зовсім вірна думка, що бісексуали — це люди, які відчувають романтичний та/або сексуальний потяг як до чоловіків, так і до жінок. Насправді поняття бісексуальності ширше.

Історично термін “бісексуальність” мав на увазі не вибір “чоловік чи жінка”, а потяг до людей своєї та протилежної статі. Зараз, окрім статі, існує ще гендер. Тож бісексуальність можна трактувати як романтичний або сексуальний потяг до більш як однієї статі або гендеру. Іноді бісексуалів визначають як людей, що можуть мати ці відчуття до людей будь-якої статі або гендеру. Та це вже більше про пансексуальність чи омнісексуальність.

У більшості випадків наше суспільство ставиться до бісексуалів досить дивно. Жіноча бісексуальність сприймається як “пустощі” та “експерименти”, а чоловіча — як щось огидне. Дослідження 2021 року показало: у більшості випадків гетеросексуали сприймають бісексуальних чоловіків як геїв, а жінок — як гетеросексуалок. Хоча насправді бісексуальність — це окрема сексуальна орієнтація, а не мікс гетеро- та гомосексуальності чи якийсь “перехідний” варіант.

Бісексуальна людина не обов’язково має відчувати рівноцінний потяг до обох (або більше) статей/гендерів. Тож не робіть помилку, вважаючи, що бісексуальні люди “наполовину гомосексуали”, “наполовину натурали” або ще хтось наполовину. Зазвичай бісексуали можуть чітко визначити, хто приваблює їх більше. Але це не обов’язково 🙂

На жаль, в нашому суспільстві існує біфобія — різні форми негативної реакції на прояви бісексуальності. І існує вона не лише в гетеросексуальному середовищі, а й всередині ЛГБТ-спільнот. Про біфобію ми розповімо трохи згодом. Зараз б хотілося сказати інше.

Бісексуальність жодним чином не пов’язана з тим, наскільки людина моногамна та вірна своєму партнеру чи партнерці. Бісексуальність жодним чином не пов’язана з будь-якими якостями людини. Бісексуальність не пов’язана ні з чим, крім сексуального та/або романтичного потягу. Бісексуальність — це просто сексуальна орієнтація. Так само, як гетеро- чи гомосексуальність. Не варто навішувати на конкретну людину ярлики лише через її сексуальні вподобання.

Якщо ви відчуваєте сексуальний та/або романтичний потяг до людей не лише своєї статі або гендеру, — ви, можливо, бісексуал_ка. І це нормально. Досліджуйте свою сексуальність, насолоджуйтесь своїм тілом, відкривайте нові грані задоволень. Але завжди пам’ятайте про безпеку.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.