Екс-боєць батальйону “Донбас” про свій камін-аут: «Соромитися мені нема чого»

Хлопець створив групу "Військові ЛГБТ та їх союзники" і запрошує до участі в ній ЛГБТ-ветеранів і ветеранок, а також тих, хто й досі воює

0 466

Бувший боєць батальйону “Донбас” (позивний “Француз”) на початку літа публічно оголосив, що є геєм. У свіжому інтерв’ю «Українській правді» чоловік розповів, що його спонукало на такий крок, і про те, як змінилося його життя після камін-ауту.

Віктору Пилипенко 31 рік, він киянин. У складі «Донбасу» хлопець брав участь в АТО з вересня 2014-го до літа 2016 року. Свій камін-аут він здійснив у червні цього року після участі в проекті, присвяченому ЛГБТ, що воювали або й зараз воюють на Сході.

Читайте також: «Я гей, я был в АТО, я видел смерть, и я — патриот своей страны»

«Ніхто не має вести існування напівлюдини, тим більше не скоївши злочину проти іншого, нічим не обмеживши права та свободи того іншого. Ніхто не має жити без гідності, за яку ми усі боролись на Майдані проти місцевого мракобісся та на цій війні проти тиранічної імперії брехні,», – написав тоді Віктор на своїй сторінці в Фейсбуці.

Як зазначає видання, зараз Віктор створив групу “Військові ЛГБТ та їх союзники”. Він запрошує до участі в ній ЛГБТ-ветеранів і ветеранок, а також тих, хто й досі воює.

Читайте також: Среди погибших бойцов добровольческого батальона «Шторм» оказался директор одесского гей-клуба «Тема»

Під час служби «Француз» приховував свою сексуальну орієнтацію від побратимів, бо боявся, що своїм зізнанням може зіпсувати дружбу з ними. Аби його не викрили, він навіть відвідував разом з товаришами проституток. Однак з часом зрозумів, що має покласти край лицемірству.

“Мої друзі, в тому числі і з батальйону, відреагували нормально. Все ніби ок – хтось каже: «Круто», хтось відмовчується, але це теж добре. Після камінг-ауту в мене пішли страхи. Найстрашніше я пройшов – сприйняття близьких мені людей. А як будуть реагувати інші – мені все одно. Я пройшов війну, може, якимсь там героєм і не був, але й духом не падав, зброю з рук не випускав, воював чесно. Соромитися мені нема чого”, – каже Пилипенко.

Читайте також: Не в фокусе: ЛГБТ на фронте

«Я хочу, щоб і тут було, як в Лондоні. І не тільки у питаннях прав ЛГБТ. Зрештою, я за це воював», – наголошує він.

Віктор Пилипенко став одним із героїв проекту «Ми були тут», втіленого Антоном Шебетко. У межах проекту було зроблено серію портретів та інтерв’ю з ЛГБТ, що брали участь в АТО. Віктор – перший із них, хто наважився зняти балаклаву і здійснити камін-аут. Виставку робіт Антона Шебетко можна буде побачити зовсім скоро: 30 серпня проект «Ми були тут» презентують у просторі креативної спільноти IZONE.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.