«Сім’я там, де любов»: В Одесі відбувся ЛГБТ-марш, присвячений сімейним цінностям

0 226

Сьогодні в Одесі відбувся Прайд-марш, в якому взяло участь близько ста п’ятдесяти чоловік. Нинішній марш був присвячений сімейним цінностям і проходив під гаслом «Наші сім’ї – наша цінність!».

Прайд-марш – це правозахисна мирна хода, покликана привернути увагу суспільства і влади до існуючої дискримінації та нерівності щодо лесбіянок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей в Україні.

Від початку Марш був запланований на 19 серпня. Однак поліція рекомендувала змінити дату його проведення у зв’язку з великим ризиком зриву заходу. Загрозу провокацій правоохоронці обґрунтовували декількома паралельно заявленими на неділю акціями з нагоди релігійного свята, яке припадає на цей день. Тому оргкомітет Маршу прийняв рішення врахувати рекомендації поліції і перенести дату ходи, про що оголосив кілька днів тому. «Безпека учасників і учасниць Маршу для нас є пріоритетом», – підкреслили в оргкомітеті ОдесаПрайду.

Колона стартувала о 9:00 від початку Приморського бульвару і пройшла до міської мерії. Демонстранти і демонстрантки під час ходи скандували офіційне гасло заходу «Наші сім’ї – наша цінність!», а також слогани «Сім’я там, де любов», «Всі різні, всі рівні», «Україна – країна вільних, Україна – країна рівних», «Ми це ви, ви це ми», «Наша вимога – рівні права, наша вимога – в безпеці сім’я». Акція тривала близько години і завершилася біля мерії вільним спіч-майданчиком, де всі бажаючі могли виступити з вітальним словом.

«ЛГБТ є не лише в Києві, а й в Одесі, і в усіх українських містах, і для нас важливо, щоб в кожному місті, кожному населеному пункті ми могли відкрито і вільно жити», – заявила під час свого виступу директорка «Гей-альянсу Україна» Анна Леонова.

Під час Маршу територія заходу була перекрита для автомобільного руху і охоронялася декількома сотнями правоохоронців.

Прайд-марш – це заключна подія Фестивалю квір-культури «ОдесаПрайд-2018».

Нагадаємо, перша спроба провести ЛГБТ-марш в Одесі відбулася в 2015 році. Тоді міська влада через суд домоглася заборони будь-яких публічних заходів фестивалю «ОдесаПрайд», в тому числі і самого маршу. Але вже в наступному році хода відбулася – акція стала першим в історії України успішно проведеним регіональним Прайд-маршем.

У минулому році одеський Прайд-марш завершився сидячим протестом на знак незгоди з рішенням поліції, яка попросила перервати намічений маршрут, «аби уникнути можливих зіткнень з опонентами».

Фестиваль квір-культури «ОдесаПрайд» та Прайд-марш проводяться організацією «Гей-альянс Україна». У цьому році фестиваль проходить за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив та посольства Канади в Україні.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.