Священик УГКЦ Назарій Заторський: Церква повинна поставити ЛГБТ в рівні умови з гетеросексуалами

«Бог нікого не відкидає — всі ми Його діти, і всіх нас Він любить», - підкреслює пресвітер

0 1,614

Священик Української греко-католицької церкви Назарій Заторський переконаний, що «Бог любить всіх своїх дітей», незалежно від їхньої сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності, і християнська спільнота теж має ставитися до ЛГБТ без упередженості та ворожості. Свою точку зору священнослужитель виклав в інтерв’ю журналу «Секція».

Назарій Заторський нагадує, що в біблійні часи такого поняття як сексуальна орієнтація не було. І хоча саме явище існувало і було відоме біблійним авторам, його причини та суть залишалися незрозумілими і трактувалися відповідно до тодішніх уявлень, які далекі від дійсності. Сприймати їх серйозно – це те ж саме, що послуговуватися ученням Біблії про влаштування неба як тверді, провадить отець Назарій.

Священнослужитель також зауважує, що Катехизм Католицької церкви чітко окреслює різницю між сутністю людини та її вчинками, а отже «церква не може засуджувати і не засуджує їх [гомосексуальних та бісексуальних людей] за те, чого вони самі не обирали, тобто за орієнтацію як таку».

Втім, у той же час церква однозначно вважає гріхом будь-які прояви сексуальності поза подружжям, продовжує священик, і тут виникає проблема, яка полягає в тому, що дві сторони поставлені у нерівні умови. Тоді як гетеросексуали мають можливість відкривати й переживати свою сексуальність у подружжі, для осіб гомосексуальної орієнтації такої можливості нема, їм просто пропонується взагалі відмовитися від сексу.

«А якщо так, то чи може бути повноцінним кохання без дарування себе іншій особі у статевій сфері? Адже це є однією з ознак повноти кохання в подружжі. Саме тому численні католицькі богослови, а також деякі ієрархи Католицької Церкви бачать вирішення цієї проблеми в тому, що Церква повинна поставити ЛГБТ в рівні умови з гетеросексуалами та почати в тій чи іншій формі благословляти одностатеві пари», – пояснює отець Назарій.

«Бог нікого не відкидає — всі ми Його діти, і всіх нас Він любить», – підсумовує Назарій Заторський. Натомість ненависть, яку іноді транслюють деякі християни на хвилі гомофобної істерії, «це той кукіль, який сіє диявол», підкреслює він.

Між тим, єпархія святого Володимира Великого в Парижі, до якої належить Назарій Заторський, відмежувалася від слів свого пресвітера. «Отець Заторський цими висловлюваннями не представляє ні єпархію, ані УГКЦ», – йдеться в комюніке, оприлюдненому на сайті єпархії.

В документі наводяться витяги з Катехизму Католицької церкви, де сказано, що гомосексуальних людей «треба сприймати з повагою, співчуттям і тактовністю», однак гомосексуальні дії «у жодному випадку не можуть бути виправдані».

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.