У Києві відкриється фотовиставка про ЛГБТ, які брали участь в АТО

Більшість із них приховує свою сексуальну орієнтацію як на службі, так і в повсякденному житті

0 418

Завтра, 30 серпня, о 19:00 у просторі креативної спільноти IZONE презентують проект “Ми були тут” авторства Антона Шебетко. У межах проекту було зроблено серію портретів та інтерв’ю з ЛГБТ, що воювали або й зараз воюють на Сході.

Виставка покликана показати людей, які є сучасними українськими героями, але водночас ігноруються переважною більшістю своїх співвітчизників.

«З одного боку, вони національні герої, їх поважають і люблять, з іншого – суспільство їх не сприймає і часом ненавидить через їхню орієнтацію, а з третього – ось ці конфліктні ідентичності якось уживаються в одній людині», – зазначає Антон Шебетко.

Один із героїв проекту, екс-боєць батальйону «Донбас» Віктор Пилипенко (позивний «Француз»), здійснив камін-аут. Проте більшість із них приховує свою сексуальну орієнтацію як на службі, так і в повсякденному житті, побоюючись насмішок і негативної реакції.

«Людям не страшно йти під обстріли, ризикувати своїм життям і проливати кров. Страшно – розповісти про те, що ти представник ЛГБТ», – наголошує фотограф.

Автор проекту Антон Шебетко – український журналіст і митець, який живе в Амстердамі. Працює з темами, пов’язаними з ЛГБТ-спільнотою. Його останній проект Common People – серія викривлених портретів та інтерв’ю з закритими українськими ґеями.

Виставка “Ми були тут” триватиме до 7 жовтня за адресою: вул. Набережно-Лугова, 8.

Нагадаємо, що кілька років тому «Гей-альянс Україна» оприлюднив інтерв’ю з учасником АТО, котрий пройшов Іловайський котел і публічно заявив про свою гомосексуальність. А у 2014-ому стало відомо про загибель бійця батальйону «Шторм» Олександра Лисоконя, який до того був директором одеського гей-клубу «Тема».

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.