Напад на Хрещатику поліція кваліфікувала як злочин на ґрунті ненависті до ЛГБТ

За фактом нападу відкрито два кримінальні провадження, на черзі - третє

0 310

За фактом нападу на компанію молодих людей, скоєного вчора в центрі Києва, відкрито два кримінальні провадження, одне з яких про злочин на ґрунті ненависті. Про це повідомляє прес-служба поліції Києва.

Правоохоронці затримали п’ятьох неповнолітніх, які вчора на Хрещатику здійснили напад на компанію молодих людей, запідозривши їх у гомосексуальній орієнтації. В ході бійки одного з хлопців тричі вдарили ножем. Згідно з повідомленням поліції, за фактом події розпочато два кримінальні провадження – за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Після інформації лікарів про стан здоров’я потерпілого також буде розпочате кримінальне провадження за фактом нанесення йому тілесних ушкоджень.

Читайте також: У центрі Києва хлопця штрикнули ножем через те, що він нібито гей (ВІДЕО)

«Під час перевірки, зокрема з показів свідків, встановлено, що конфлікт виник через зовнішність хлопця, при цьому правопорушники акцентували на нетрадиційній орієнтації  потерпілого та його друзів. Спочатку вони просто ображали їх, а потім почалася бійка, під час якої хлопець отримав ножові поранення», – зазначається на сайті поліції. Внаслідок інциденту 22-річного хлопця госпіталізували із пораненнями у груди.

Зазначимо, що ст. 161 Кримінального Кодексу України не містить прямої згадки про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність, однак має відкритий перелік ознак, що дозволяє застосовувати її і у випадках злочинів ненависті проти ЛГБТ. Проте зазвичай поліція робить це вкрай неохоче, навіть у випадках, коли є прямі докази мотиву злочину.

Згідно цієї статті, зловмисникам за розпалювання ворожнечі та ненависті загрожує штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років.

 

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.